Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod O knihovně Kultura a odborné akce Výstavy v Klementinu Přehled výstav - březen 2017

Přehled výstav - březen 2017

Írán - laskavá země
7. - 25. 3. 2017

Pozvánka - Tisková zpráva - Fotogalerie z vernisážeFotogalerie z výstavy

Tato výstava představuje desítky fotografií, které jako obrázkové knihy vyprávějí o kultuře, přírodě, tradicích, historických místech a starých civilizacích Íránu, země, kde díky její rozmanitosti a velikosti můžete zažít čtyři roční období v jeden den.
Na fotografiích můžete shlédnout z výšky kopule Soltanieh v Zandžánu na pevné základy kamenného Bisotúnu v Kermánšáhu a poslouchat tóny tradiční hudby z provincie Chorásán. Můžete pozorovat slávu perských civilizací v Persepoli anebo se procházet v chodbách největší hliněno-slaměné citadely na světě  v Bamu v provincii Kermán. Můžete si oddechnout v zahradách Čahárbágh v Esfahánu a sledovat koloběh dějin v kostele svatého Tadeáše.  Ve druhé části výstavy s názvem „Írán českým objektivem“ jsou představena zajímavá místa Íránu z pohledu českých turistů. Snímky vyprávějí příběhy lidí ze starověkých oblastí; od zelených údolí Kaspického moře na severu země až k přátelskému jihu Perského zálivu; od ostrova Hormuz na jihu až k vesnici Masuleh na severu. Od hrobky velkého perského básníka Hafeze v Širázu až k tajuplným pouštím v centru Íránu.Doufáme, že návštěva této výstavy bude prvním krokem na cestě za poznáváním mnohastránkové knihy íránské historie a kultury.

Výstavní chodba v přízemí
Pondělí – sobota: 9 - 19 hodin
Vstupné 10 Kč, čtenáři NK ČR zdarma


Historické hřbitovy
9. 3. - 25. 4. 2017

Pozvánka - Fotogalerie

Výstava upozorňuje na neutěšený stav historických hřbitovů německých a židovských obyvatel v česko-německém pohraničí. Hřbitovy jsou zde velmi často opuštěny, poničeny nebo zanedbány. Ani u udržovaných hřbitovů nejsou výjimkou zdevastovaná hrobová místa původních obyvatel. Výstavu připravilo Omnium z. s. ve spolupráci s Heimatpflegerin der Sudetendeutschen za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Křižovnická chodba
Pondělí – sobota: 9 - 19 hodin
Vstupné 10 Kč, čtenáři NK ČR zdarma


21.03.2017
Otevírací doba a vstupné

Výstavní prostory NK ČR
Pondělí - sobota 9:00 - 19:00
Vstupné 10 Kč, uživatelé NK zdarma

Galerie Klementinum - Výstavní sál
Vstup od Mariánského náměstí, vchod B2
Denně 9 - 18 hod.
Vstupné uvedeno u jednotlivých výstav
tel.: 221663489

Kontakty

Národní knihovna ČR
Oddělení výstav
Klementinum 190
110 00 Praha 1
tel. 221663332, 221663427
exhibition@omega.nkp.cz

E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube