Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Slovanská knihovna Základní informace Aktuality

Aktuality

Půjčovna i studovna Slovanské knihovny jsou od 4. srpna 2014 z důvodů rekonstrukce na dobu neurčitou přestěhovány do provizorních prostor. Přístupné jsou výtahem u zadního schodiště - 3. patro. Informace o dostupnosti a expedici dokumentů najdete zde. Všem uživatelům se omlouváme za zhoršené podmínky.

 

 

 

depozitar7.jpg

Přírůstky odborné literatury

V Přírůstcích odborné literatury bylo zpřístupněno nové číslo 1/2024. 
Je přístupné zvláštní číslo Přírůstků odborné literatury prezentující tituly poezie, prózy a dramatu inventované ve Slovanské knihovně v roce 2023.


Zveme vás

Národní knihovna ČR – Slovanská knihovna a Osvětový spolek Skaryna zvou na výstavu

Vasil Bykav – 100, konanou ve dnech 20. 6. – 31. 8. 2024 u příležitosti stého výročí narození spisovatele.

Expozice představí prostřednictvím knižní tvorby a překladů z fondů Slovanské knihovny, originálů dopisů, fotografií i osobních předmětů životní cestu jednoho z nejvýznamnějších a nejčtenějších běloruských spisovatelů jak ve své vlasti, tak i v zahraničí.

V den zahájení výstavy, ve středu 19. 6. 2024 od 16 hodin, proběhne v zasedacím sále v 1. patře Klementina Jubilejní setkání.

Výstavní chodba, 1. patro (vchod A)
Po - so 9.00 - 19.00 hod. 
Vstup na výstavu pouze s platným čtenářským průkazem NK nebo s platnou jednodenní vstupenkou
Pro čtenáře NK vstup zdarma

Podrobnější informacepozvánka

 

Slovanský ústav AV ČR, Historický ústav Akademie věd ČR a nakladatelství, Archeologický ústav AV ČR Brno a Národní knihovna ČR – Slovanská knihovna Vás zvou na konferenci VÝZVY A AKTUÁLNÍ OTÁZKY ČESKÝCH SLAVISTICKÝCH BÁDÁNÍ: jazyk – literatura – historie – archeologie – enologie – dějiny umění, která se bude konat ve dnech 25. a 26. září 2024 v Akademickém konferenčním centru v Husově ulici 4a, Praha 1.

Cílem vědeckého setkání je diskutovat o aktuálních otázkách, konceptech a paradigmatech současné české slavistiky, přičemž nepůjde pouze o sumarizaci dosavadních bádání a tradic oboru, ale rovněž o snahu přesněji definovat dnešní slavistiku, případně stanovit tematické okruhy, které je třeba sledovat.

 

Podrobnější informace, plakát

 Nová publikace

Jaroslav Bidlo (1868–1937) a Milada Paulová (1891–1970): bibliografie publikovaných prací / sestavili a úvodní studie napsali Jan Boháček, Daniela Brádlerová, Marek Ďurčanský, Jiřina Urbanová

1. vyd. – Praha, 2024 – 142 s. – (Bibliografie Slovanské knihovny; 84) – ISBN 978-80-7050-782-7

Podrobnější informace

 facebook.png Slovanská knihovna
je na Facebooku.

Lukáš Babka

07.06.2024
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube