Národní knihovna České republiky

 • na webu
 • v katalogu
 • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Služby Důležité odkazy Studovny Studovna společenských a přírodních věd

Studovna společenských a přírodních věd


UMÍSTĚNÍ přízemí, místnosti č. 24 - 26 (vedle Všeobecné studovny)

 

 

 

 

 

 

TELEFON 221 663 146
E-MAIL sspv@nkp.cz
PROVOZNÍ DOBA

 

Studovna je přístupna všem registrovaným uživatelům s platným čtenářským průkazem Národní knihovny ČR nebo osobám s jednodenní vstupenkou.

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD Studovna společenských a přírodních věd - návštěvní řád
FOND
 • příruční knihovna - téměř deset tisíc knihovních jednotek příruček, encyklopedií, kompendií, základních českých i zahraničních monografií, zejména z oboru společenských a přírodních věd a více než padesát knihovních jednotek elektronických dokumentů (zejména CD-ROM) aj.
  • knihovní jednotky uspořádány podle Systematického třídění Studovny společenských a přírodních věd
  • záznamy knihovních jednotek zařazených do příruční knihovny lze nalézt v elektronickém katalogu NK ČR (OPAC), v bázi NKC
   - knihovní jednotky označené "Volný výběr" lze samostatně vyhledat podle značky uvedené v katalogu (např. SSV 316.36 EXP).
   - knihovní jednotky označené "Požádejte u služby" jsou vydávány oproti čtenářskému průkazu u pultu
   - v případě potřeby požádejte knihovníka o konzultaci
 • Národní digitální knihovna je zpřístupňována v systému Kramerius přístupná prostřednictvím 2 pracovních stanic;

 • licencované online databáze (přístupné prostřednictvím Wi-Fi), včetně
  PressReader - databáze aktuálních novin a časopisů z celého světa přístupné prostřednictvím Wi-Fi (podrobnější informace)
KATALOGY
SLUŽBY
 • prezenční půjčování z příruční knihovny; knihovní jednotky jsou k dispozici převážně ve volném výběru, knihovní jednotky uložené ve vyhrazených regálech Vám knihovník vydá na požádání

 • prezenční zpřístupňování knihovních jednotek - mikrodokumentů (mikrofilmů a mikrofiší), elektronických dokumentů (zejména CD-ROM) (částečně zpřístupněno), zvukových dokumentů (a ve zvláštních případech i videozáznamů) - stanoven limit do 10 knihovních jednotek (viz Návštěvní řád Studovny společenských a přírodních věd, bod 12)

  DOBA REZERVACE je 14 KALENDÁŘNÍCH DNŮ.  V případě, že o knihovní jednotku neprojevuje zájem další uživatel, lze tuto lhůtu prodloužit prostřednictvím online katalogu či na požádání u služby, e-mailem či telefonicky, a to i opakovaně. Jednotky, u kterých uplynula rezervační lhůta, budou následující den ráno vráceny do skladu.
Odpovědný pracovník: Martin Růžička

Eva Němcová

11.01.2024
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube