Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2015 Návštěva ministra kultury v NK

Návštěva ministra kultury v NK

Ministr kultury Daniel Herman 1. září 2015 navštívil Národní knihovnu ČR, kde jednal s generálním ředitelem Petrem Kroupou. Tématem jednání bylo aktuální dění v NK ČR a revitalizace areálu Klementinum.

Generální ředitel informoval ministra kultury o stabilizaci situace v knihovně, a to jak na poli personálním, tak i v oblasti dobře postupujících revitalizačních prací. Dne 25. 9. 2015 proběhne kolaudace právě končící stavební etapy, která se týká zejména nejstarší části rozsáhlého komplexu bývalé jezuitské koleje, ve které knihovna sídlí. Brzy bude finalizována studie proveditelnosti areálu Klementina, která určí například rozmístění jednotlivých pracovišť, studoven, technického zázemí a dalších prostor potřebných pro chod knihovny. V současné době spravuje NK ČR více než 7 milionů svazků, roční nárůst je cca 100 000 svazků. Došlo také ke shodě mezi NK ČR a MK ČR o sloučení zbylých tří etap revitalizace.

NK ČR znovuobnoví poradní sbor generálního ředitele pro rozvoj knihovny a postavení instituce v české společnosti a ve světě.

Generální ředitel informoval zástupce ministerstva o připravovaných kulturních akcích. Mezi ty nejvýznamnější bude patřit unikátní výstava ve spolupráci s Arménskou republikou, která představí historii písemnictví, arménskou kulturu a bude spojena s koncertem tradiční arménské hudby v Zrcadlové kapli.

Ministr ocenil dosavadní práci generálního ředitele i průběh revitalizačních prací. Uvítal, že je situace v NK ČR stabilizovaná.

(Tisková zpráva)

Generální ředitel NK ČR Petr Kroupa a ministr kultury Daniel Herman

23.02.2016, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube