Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2022 Signal Festival 2022 v Klementinu

Signal Festival 2022 v Klementinu

Signal Festival už celou jednu dekádu propojuje umění, městský prostor a moderní technologie. Největší galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace.

Zveme vás na nádvoří Klementina, kde můžete vstoupit do "Krajiny levitace", která přináší kousek světa na pomezí snu a skutečnosti, obydleného bytostmi, které se vzpírají gravitaci. První podoba této instalace vznikla pro výstavu Galerie hl. m. Prahy s názvem "Club as a Shelter". Nyní se dostává do exteriéru, bližšího kontaktu s živly a kulis magického nočního Klementina.

Autorská dvojice Tereza Bartůňková a Pavla Beranová pracuje s nehmotnými prvky, jako je světlo, vzduch a helium. Hmotné materiály volí jen lehké a proměnlivé – fólie a látky s různým stupněm průhlednosti. Důležitou roli hraje i voda, mlha a také vítr, který vnáší do instalace potřebný prvek nepředvídatelnosti.

Zvukový design Jana Buriana spojuje vše v jeden harmonický celek. Sleduje neznámý jazyk levitujících bytostí a krajinu jako bytost. Osciluje tak mezi jazykem a krajinou. Instalace Krajina levitace je oslavou lehkosti.

13. 10. – 16. 10. 2022 | 19.00–24.00 | Klementinum, Hlavní nádvoří

02.02.2023, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube