Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2022 Art Sales Catalogues Online - přístup zdarma

Art Sales Catalogues Online - přístup zdarma

Databáze nabízí přístup ke kompletním historickým katalogům prodeje umění z let 1600-1900. Naskenované katalogy pocházejí z mnoha různých knihoven v Evropě a USA. Prodejní katalogy umění obsahují seznam uměleckých děl prodávaných během aukce a jsou často opatřeny poznámkami se jmény kupujících a cenami zaplacenými za umělecká díla.

Zkušební přístup nabízí NK svým uživatelům od 1.-30. června 2022.
Vzdálený přístup zde >>

Art Sales Catalogues Online (ASCO)

nabízí snadný přístup ke kompletním historickým katalogům prodeje umění mezi lety 1600 až 1900. Záznamy jsou založeny na online verzi bibliografie Fritse Lugta, historika umění a sběratele, Répertoire des catalogues de ventes publiques intéressant l'art ou la curiosité ("Repertoár katalogů veřejného prodeje zabývající se uměním nebo uměleckými předměty").

Naskenované katalogy pocházejí z mnoha různých knihoven v Evropě a USA. Prodejní katalogy umění obsahují seznam uměleckých děl prodávaných během aukce a jsou často opatřeny poznámkami se jmény kupujících a cenami zaplacenými za umělecká díla.

Nejstarší umělecké prodejní katalogy, známé také jako aukční katalogy, se objevily na počátku 17. století jako jednoduché letáky. Postupem času se katalogy rozrostly do rozsáhlých, bohatě ilustrovaných publikací. Katalogy jsou zajímavé nejen z hlediska dějin umění, ale poskytují i pohled do tehdejších ekonomických a sociologických norem.

02.02.2023, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube