Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2016 Veletrh Svět knihy Praha 2016

Veletrh Svět knihy Praha 2016

22. mezinárodní knižní veletrh a literární festival
12. – 15. května 2016 • Výstaviště Praha – Holešovice

Průmyslový palác na Výstavišti v Praze - Holešovicích bude v polovině května opět hostit Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2016. Milovníci četby a literatury zde najdou stánky svých oblíbených nakladatelství a knihkupců z České republiky i ze zahraničí, které budou nabízet beletrii i díla odborná, literaturu pro děti a mládež a chybět nebude ani stále populárnější nabídka antikvariátů.

Záštitu nad 22. ročníkem veletrhu a literárního festivalu převzali ministr kultury ČR Daniel Herman a starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský.

Návštěvníci se mohou těšit na kulturní program a literaturu ze severských zemí, které jsou čestným hostem veletrhu. Letošním mottem je #ReadNordic. Hlavními tématy jsou Fenomén krimi a Město jako literární kulisa. Brány Výstaviště budou otevřeny od čtvrtka do soboty 9:30 – 19:00, v neděli 9:30 – 16:00.

Více informací včetně ceny vstupného a programu najdete na webu sk2016.svetknihy.cz.

Národní knihovna ČR již tradičně přivítá návštěvníky ve svém stánku č. P610 v pravém křídle Průmyslového paláce, kde bude možné získat informace o knihovně a jejích aktivitách. K zakoupení zde budou jak publikace vydané knihovnou, tak i propagační předměty.

Fotogalerie z veletrhu Svět knihy Praha 2016 zde >>

Veletrh Svět knihy Praha 2015

Stánek NK na veletrhu Svět knihy Praha 2015. Foto: Eva Hodíková, NK ČR

22.01.2017, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube