Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2016 Signal festival světla v Národní knihovně

Signal festival světla v Národní knihovně

Monumentální světelnou show zažije barokní areál Národní knihovny v Praze během mezinárodního festivalu světla. Klementinum se tak zařadí mezi další historická místa Prahy, která od 13. do 16. října vyzdobí Signal festival působivými instalacemi světelných efektů.

Během čtyř večerů se chodba naproti Galerii Klementinum v Národní knihovně v Praze promění pod taktovkou audiovizuálního umělce Davida Vrbíka v laserovou spektakulární strunu. Co si pod tímto pojmem představit? Jde o unikátní aparát na pomezí hudebního nástroje a uměleckého objektu. Prostor chodby obejme paprsek světla, který se díky nejnovější technologii bude chovat jako skutečná struna v hudebním nástroji: rozechvěním vytváří zvuk, který pak přirozeně doznívá.

Zavítáte-li tedy do večerní Prahy na čtvrtý ročník Signal festivalu, navštivte také 1. nadpodlaží budovy B2 pražského Klementina a nechte se unést opojným spojením světla a hudby. Prostor pro vás bude otevřen od čtvrtka do neděle a to vždy od 19 do 24 hodin.

Datum a čas konání projekce: 13. – 16. 10. 2016, chodba 1. nadpodlaží budovy B2 Národní knihovny v Praze, vstup z Mariánského náměstí. Vstup volný.


David Vrbík v Klementinu

22.01.2017, HOLAN