Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2016 Knihy se těžko vystavují: Zdenek Seydl

Knihy se těžko vystavují: Zdenek Seydl

Od 15. září 2016 oživí prostor výstavní chodby Národní knihovny České republiky výstava předního českého výtvarníka a knižního grafika Zdenka Seydla. Na výstavě, trvající do 27. října 2016, se podíleli kurátor Martin Tvrdý, Archiv výtvarného umění a Elpida o.p.s. Výstava je součástí mezigenerační přehlídky OLD’S COOL 2016.

Cyklus Knihy se těžko vystavují věnuje svou pozornost českým poválečným knižním grafikům, výtvarníkům a typografům a představuje knihu jako výtvarný objekt. Zdenek Seydl patří mezi přední české poválečné grafiky. Čtenářům je jeho tvorba známá například z knížek pro děti jako Co jsem viděl a slyšel v trávě nebo Motýli, jiným příkladem tvorby jsou jeho obálky a grafické úpravy textů Bohumila Hrabala.  Spolu se zahájením výstavy proběhne i křest knihy Zdenek Seydl a knihy, monografie, která ve dvou svazcích předkládá kompletní přehled Seydlova knižního díla, a je připomenutím sta let od jeho narození.

Výstavu lze navštívit od pondělí do soboty od 9:00 do 19:00 na výstavní chodbě v přízemí NK ČR. Pro uživatele NK ČR je vstupné zdarma, pro ostatní 10 Kč.

Tisková zpráva - Fotogalerie z vernisáže

22.01.2017, HOLAN