Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Katalogy a databáze Licencované databáze Aktuální zkušební přístupy

Aktuální zkušební přístupy k on-line databázím

Art Sales Catalogues Online (ASCO) - přístup do 30. 6. 2022, vzdálený přístup Vzdálený přístup pomocí Shibboleth

Pro uživatele NK ČR je do 30. 6. 2022 ve zkušebním přístupu dostupná databáze Art Sales Catalogues Online (ASCO).

Databáze nabízí snadný přístup ke kompletním historickým katalogům prodeje umění mezi lety 1600 až 1900. Záznamy jsou založeny na online verzi bibliografie Fritse Lugta, historika umění a sběratele, Répertoire des catalogues de ventes publiques intéressant l'art ou la curiosité ("Repertoár katalogů veřejného prodeje zabývající se uměním nebo uměleckými předměty").

Naskenované katalogy pocházejí z mnoha různých knihoven v Evropě a USA. Prodejní katalogy umění obsahují seznam uměleckých děl prodávaných během aukce a jsou často opatřeny poznámkami se jmény kupujících a cenami zaplacenými za umělecká díla.

Nejstarší umělecké prodejní katalogy, známé také jako aukční katalogy, se objevily na počátku
17. století jako jednoduché letáky. Postupem času se katalogy rozrostly do rozsáhlých, bohatě ilustrovaných publikací. Katalogy jsou zajímavé nejen z hlediska dějin umění, ale poskytují i pohled do tehdejších ekonomických a sociologických norem.

------------------------

 

Seznam dostupných elektronických informačních zdrojů na adrese: eiz.nkp.cz


Pro vyhledávání v elektronických informačních zdrojích NK ČR můžete využít multivyhledávač
EBSCO Discovery Service (EDS).

 

 

EDS logo button

Multivyhledávač ve zdrojích NK ČR

-----------------------

Licencované zdroje, které NK ČR zpřístupňuje svým registrovaným uživatelům, je uživatel povinen používat pouze pro své studijní a výzkumné potřeby a to standardním způsobem a pouze pomocí nástrojů, které zvolený licencovaný zdroj nabízí. Při práci v licencovaných zdrojích není přípustné využívat různé formy robotů či jiných automatických stahovacích programů.

 

Uživatelům, kteří budou při vyhledávání, prohlížení či ukládání dat z licencovaných zdrojů využívat nestandardní nástroje, může být odejmuto právo přístupu k licencovaným zdrojům.

31.05.2022
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube