Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Aktuality 2016 Svatováclavské slavnosti v Zrcadlové kapli

Svatováclavské slavnosti v Zrcadlové kapli

Zrcadlovou kaplí Národní knihovny ČR se 6. 9. a 2. 10. ponesou dva jedinečné koncerty duchovní hudby Svatováclavských slavností. Kantáta Luboše Sluky a meditativní večer se skladbami Tavenera či Glasse budou jedinečnými zážitky v podání vynikajících pěvců i hudebníků. Vstupné na koncert je 280 / 230 Kč.

Prvním z koncertů, jež Zrcadlová kaple nabídne, bude premiéra kantáty Evangelium sv. Matouše soudobého českého skladatele Luboše Sluky. Koncert zazní v podání mezzosopranistky Markéty Cukrové, hobojisty Viléma Veverky a souboru ensemble 18+. Koncert se uskuteční v úterý 6. 9. 2016 od 20:00 h. O necelý měsíc později, 2. 10. 2016, se v Zrcadlové kapli představí sopranistka Andrea Široká, klavírista Karel Košárek, Kühnův smíšený sbor a North Czech Capella. Během meditativního večera zazní skladby čtveřice skladatelů Tavener, Barber, Glass, Pärt.

Festival Svatováclavské slavnosti vznikl v roce 1992 spoluprací hlavního města Prahy a Společnosti pro duchovní hudbu. Je mezinárodním festivalem, který představuje umění duchovních kultur (pravoslaví, katolicismus, judaismus a protestantismus), které utvářely a dodnes stále ovlivňují kulturní život v Praze. Svatováclavské slavnosti prezentují umění s duchovním kontextem jako živé a stále aktuální a na vysoké úrovni. Akce se pořádají v historických prostorách a celý festival je rozdělen do dvou částí: koncerty a akce liturgické a hudební program. Stěžejní období festivalu spadá mezi svátky sv. Ludmily a sv. Václava.


Svatováclavské slavnosti v Zrcadlové kapli
Zrcadlová kaple Klementina

Více informací o festivalu a vstupném na http://www.svatovaclavske.cz/

22.01.2017, HOLAN