Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod O knihovně Kultura a odborné akce Online výstavy a prezentace

Online výstavy a prezentace

Nabízíme vám možnost zhlédnout z pohodlí domova aktuální i již ukončené výstavy a prezentace.
(doporučený prohlížeč Google Chrome)


Klementinum 1791. První průmyslová výstava na evropském kontinentě
Průmyslová výstava se uskutečnila v roce 1791 v pražském Klementinu při příležitosti korunovace Leopolda II. za českého krále.

Kodex vyšehradský - nejcennější kniha ČR

Kodex vyšehradský byl patrně určen pro královskou korunovaci Vratislava II. (1086) či pro její pozdější připomínku, proto bývá někdy řazen k českým korunovačním klenotům.

Sbírka univerzitních tezí NK ČR. Paměť světa UNESCO

Před 10 lety, dne 25. května, 2011 byla pražská kolekce 526 univerzitních tezí NK ČR zapsána do registru UNESCO Paměť světa.

Poklady klementinské sbírky univerzitních tezí

K uměleckým vrcholům klementinské sbírky univerzitních tezí patří dvě teze z roku 1661, k nimž návrh vytvořil Karel Škréta a grafické provedení bylo realizováno v augsburských dílnách.

Proměny venkovské architektury v 19. a 20. století v Čechách
Výstava, realizována s podporou Ministerstva kultury ČR (NAKI II), zaznamenává dosavadní vývoj a současný stav venkovského stavitelství v dnešních krajích rozkládajících se z větší části na území Čech.

Seznámit se s našimi rukopisnými a tištěnými fondy i dalšími zajímavými tématy z bohaté historie Národní knihovny ČR můžete také prostřednictvím videí, která jsme pro vás připravili. Najdete je na YouTube kanálu Národní knihovny ČR.

19.08.2021